Fórum Ford Scorpio Club - www.fordscorpio.eu

"Bezva auta dávají dohromady bezva lidi"
Právě je čtv 02. kvě 2024 19:50:42

Všechny časy jsou v UTC+01:00




Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 59 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: LPG montáž - konkurz ;)
PříspěvekNapsal: pon 27. úno 2012 17:17:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. říj 2011 15:45:40
Příspěvky: 29
bydliště: Ústí nad Labem
To není o tom co je možný nebo nemožný , možný je přece všechno, ne ?
Je to spíš o tom kolik je kdo ochotnej do čeho investovat. Mně prostě připadá absurdní investovat do svýho auta ( a to ho mám rád) 25 za novou sekvenci. A myslím že nejsem sám. A přitom se spousta dílen kde montují legálně LPG ( aspoň u nás na severu ) diví tomu že mají málo zakázek , že prostě lidi nepřestavujou i když je plyn tak výhodnej. Prostě podle mně - kdo má prachy tak si koupí nový auto který dneska žere 5-7 litrů ( - benzínu nebo nafty to je dneska jedno ), nebo si koupěj auto který má LPG už z fabriky namontovaný. A nás šoumenů, kteří prostě chtěj jezdit se starší károu která má určitýho ducha prostě není tolik. A navíc mezi náma taky není tolik lidí kteří jen tak z plezíru do auta za 20 tisíc namontujou za dalších 25sekvenci. My ty prachy utratíme - dáme je do toho auta za jiný díly a jiný opravy , není to o tom jestli jo nebo ne , je to o tom kolik a za co jsme ochotní to utratit. Zákon trhu.....

_________________
Scorpio 2,0 16V automat
tel. 604 233 988


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: LPG montáž - konkurz ;)
PříspěvekNapsal: pon 27. úno 2012 17:39:43 
Offline

Registrován: čtv 10. lis 2011 14:05:41
Příspěvky: 120
bydliště: Polsko
Nejlepší na tom je že sekvence stojí pár korun a nádrž taky. Třeba teď jsem pro sebe kupoval komplet sekvenci do 136 koní + komplet sada trubek, hadic atd. novou toroid nádrž, multiventil atd. No prostě sakum prásk komplet novej plyn a cena nebyla ani 8000 Kč. Tak se stačí zamyslet kde je ten zbytek peněz do 25 tisíc :lol:


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: LPG montáž - konkurz ;)
PříspěvekNapsal: pon 27. úno 2012 21:02:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. říj 2011 15:45:40
Příspěvky: 29
bydliště: Ústí nad Labem
kde ? Montaz a prihlaseni ? Kdyz bidu pocitat tu administativni praci jako hpdne drahou tak litr - v tom nepocitam poplatek na urade , na ten snad mame v penezenve vzdy. Tak ok celkem 10 tisic s dilama od tebe. A montaz se da zvladnout za den i s prestavkou na obed. Pokud umim teda dobre pocitat tak to znamena 15 tisic za den prace? To se tedy nemuzem divit ze to nekomu pripada moc. Protoze dva tisice za hodinu prace nechtej ani v mercedesu.....

_________________
Scorpio 2,0 16V automat
tel. 604 233 988


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: LPG montáž - konkurz ;)
PříspěvekNapsal: pon 27. úno 2012 21:09:59 
Offline

Registrován: čtv 10. lis 2011 14:05:41
Příspěvky: 120
bydliště: Polsko
No přiznávám že z montáže sekvence zbývá cca 8-12 tisíc. S převzetím auta, montáží, poladěním
a vyzkoušením + předání majiteli práce na 2 dny.
Cena za tu sadu co jsem psal je samozřejmě velkoobchodní od výrobce. Pokud je někdo majitelem
licence na hromadný přestavby + dph atd tak dejme tomu že se cena vyšplhá na 10 -12 tis materiálu a papírů na přestavbu. To jen tak pro představu jak se dá vydělávat :twisted:


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: LPG montáž - konkurz ;)
PříspěvekNapsal: úte 28. úno 2012 0:30:43 
Offline

Registrován: ned 29. kvě 2011 22:21:21
Příspěvky: 74
bydliště: Plzeň
sám dobře tomáši víš že nákupní ceny v čr nejsou všude stejné že, rozmezí solidního plynu bych posadil 12-15 za nákup, 8-10tis za 2 dny práce a know how na seřízení je myslim průměrnej výdělek servisu. ale jsme v čechách a vše je tu drahé a každý chce druhého oškubat, já sestavy co montuju na 4 válec běžně pod 26-28 neprodávám.


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: LPG montáž - konkurz ;)
PříspěvekNapsal: úte 28. úno 2012 10:10:05 
Offline

Registrován: sob 23. led 2010 18:09:14
Příspěvky: 1879
bydliště: Dubicko
Bydliště: Bohuslavice
Delší dobu čekám, kdy se o cenách sekvencí někdo rozepíše. Nákup, montáž a to co z toho zůstane. Možná, že nějakej na první pohled neviditelnej náklad ještě uniká :?
Ale pravdou je, že po zaškolení to může dělat každej - takže bez závisti...

_________________
Nikam to není daleko...Scorpiem


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: LPG montáž - konkurz ;)
PříspěvekNapsal: úte 28. úno 2012 10:20:14 
Offline

Registrován: čtv 10. lis 2011 14:05:41
Příspěvky: 120
bydliště: Polsko
Tak psal jsem o uplně mega nejlevnější sekvenci ve velkoobchodě u výrobce. Jak pak
jsem psal i cowley psal montážní dílna koupí slušnej plyn za 12 -15 tis. Zbytek je jakoby zisk
za 2 dny práce. Když z toho odečteš daň, provozní marži nějakýho servisu, případný
plat zaměstnanců ...... Tak to už takovej vejvar není.
Ale chápu že když někdo hákuje ve fabrice za 8000 Kč čistýho tak mu ta cena za práci
připadá masakruální :twisted:


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: LPG montáž - konkurz ;)
PříspěvekNapsal: úte 28. úno 2012 10:32:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 23. led 2010 17:31:02
Příspěvky: 424
bydliště: Rousínov
Jeste nesmis zapominat na ruzna skoleni a atestace lidi, co plyn muzou montovat. To je taky potreba zohlednit ve vysledne cene.

_________________
Obrázek...když ho miluješ, je furt co řešit.
________________________________________________
Mercedes Benz kombi C 220 CDI Avantgarde 2002, 105kW, automat, klima, tempomat, Trippling,...
EX: Scorpio 1996 2,9i 24V Ghia Cosworth Sedan 152kW, automat, Recaro v kůži, digi klima, šíbr, xenony, tempomat
EX: Scorpio 1995 2,9i 24V Cosworth Kombi 152kW, automat, digi klima, xenony, tempomat
EX: Scorpio 1988 2,9i Ghia Liftback, automat, šíbr, tempomat, vše v elektrice
EX: Sierra 1986 2,0 Ghia Liftback, automat, šíbr, vše v elektrice

www.vipnet.cz


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: LPG montáž - konkurz ;)
PříspěvekNapsal: úte 28. úno 2012 11:11:55 
Offline

Registrován: sob 15. kvě 2010 17:17:05
Příspěvky: 642
bydliště: Český Brod
Bydliště: Český Brod
Tak já si většinu věcí na autě udělám raději sám, než abych to pak po někom předělával, aby to bylo pořádně (krom plechařiny a laku, to odmítám a navíc neumím). Jako třeba při vrtání hliníkového sání ho nejdříve odmontuju, kecy, jako odsávání a podobně mám nejradši. Je mi jasné, že i kdybych zaplatil za instalaci 40, stejně to odvrtaj na motoru a piliny napadaj do ventilů. Namontovat si nechávám jen nádrž a trubky dopředu. Pak chlapíkovi, kam jezdím zaplatím za přihlášení a polovinu za montáž a kontrolu provedení, jako by to dělal a jsme spokojení. Ikdyž tento človíček je jeden z těch mála lepších fachmanů (veškeré vyvrtané díry zamaže, vše zatěsní a trubky natáhne tam, kde je na ně místo a ne tam, kde bude nejmenší spotřeba materiálu, ale zase nemá stále čas. Do 2.3i jsem si to nechal udělat celé a pak toho půlku předělal, neb to nešlo naladit. Dotyčný o tom věděl kulový. Jmenovat raději nebudu. Jednou jsem koupil DOHC s LPG od Neptuna i s komplet dokumentací a fakturou, hotová tragédie, nádrž vypěněná do kufru, zprasená elektrika, blbě dané těsnění do mezikusu pro přívod LPG se vzduchem k volnoběžáku, a protože volnoběh nechodil, přihnuli škrtící klapku.

Krom svého plynaře, který nemá čas, nemám prostě na servisáky štěstí, kamarádi makaj v jiných odvětvích a nechávat se stále oškubávat nějakýma opicema nehodlám. (jako například zavaření hlavy 2.0I 16V u jednoho z Ford machrů, kdy hlava byla sice vyleštěná, srovnaná, ale stále prasklá, nebudu jmenovat, ať nekazím kšeft, nebo oprava šály na klice za 11kKč, kdy po stálém klepání a rozhození motoru jsem zjistil, že nepovolili jedidý šroub, všechna těsnění stará, spuchřelá, včetně toho pod hlavama a pouze vyfakturovali).

Ohledně provize 10kKč za montáž, když to udělaj pořádně, žádné terno to není, zkuste si spočítat odvody, vytápění, elektriku v dílně, spoustě lidem odejde něco na motoru a svedou to na LPG a pod. Když to odfláknou, je to na deku.

Jestli jsem se někoho dotknul na cti, sory, ale servisy u nás až na pár vyjímek jsou pěkná prasečina a dokud se budou chovat takto, při nájezdu několika desítek tisíc km ročně jinou možnost nevidím. Zajímalo by mě, jak to chodí v PL, SK (prý ještě horší), HU...

_________________
now Volvo S80 D5 2004 - na denní ježdění
now Volvo XC90 2.5T LPG - na denní ježdění pro drahou polovičku
now Ford Windstar 3.8i 2002 - montérské auto
now Ford Windstar 3.0i LPG 2000 - rodinné auto
now Ford Mondeo 2.0i LPG 2005 - ve firmě
Ex Ford Mondeo 2.5i LPG 2004 - jezdí kolega
Ex Ford Mondeo 2.0i LPG 2002
Ex Ford Windstar 3.0i LPG 1997
Ex Ford Scorpio 2.3i 16V LPG 1997
Ex Ford Scorpio 2.0i LPG 1991
Ex Ford Scorpio 2.0i LPG 1990
EX Ford Scorpio 2.0i 1985
EX Ford Sierra 2.0i 1987
EX Wartburg 353 1979


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: LPG montáž - konkurz ;)
PříspěvekNapsal: úte 28. úno 2012 12:10:39 
Offline

Registrován: sob 23. led 2010 18:09:14
Příspěvky: 1879
bydliště: Dubicko
Bydliště: Bohuslavice
marpac: dobře jsi to napsal ;)

_________________
Nikam to není daleko...Scorpiem


Nahoru
   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 59 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další

Všechny časy jsou v UTC+01:00


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 262 hostů


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Český překlad – phpBB.cz