Fórum Ford Scorpio Club - www.fordscorpio.eu

"Bezva auta dávají dohromady bezva lidi"
Právě je pon 29. dub 2024 19:29:37

Všechny časy jsou v UTC+01:00




Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 6 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Netopí + Elektrika - Klaun 2.3i,
PříspěvekNapsal: pon 15. říj 2012 15:02:03 
Offline

Registrován: pát 12. říj 2012 20:56:44
Příspěvky: 8
bydliště: klanovice
Zdravím všechny,

po kompletním pročtení fóra a nalezení podobných vláken které však můj problém nevyřešili si dovolím požádat o pomoc.

Auto viz podpis přestalo topit.
cca před dvěma lety sem pozoroval v zimě, že auto topí čím dál méně až přestalo topit úplně. Při nastavení jakékoli teploty šel jen studený vzduch.
Protože mám ještě jedno scorpio na díly které je jinak prakticky plně funkční, vzal jsem z auta na díly topení a nechal ho vyměnit. Po výměně topení
z auta na díly to dle mechanika netopilo. Nechtěl sem riskovat nějaké větší opravy tak sem koupil nové topení tentokrát osobně (nové, nikoli vrakáč) a nechal ho přendat.
Auto začalo topit jak blázen, super. Cca po 14 dnech běžné jízdy sem jel delší trasu po dálnici, ráno po nastartovaní a zahřátí topilo OK a prakticky po 50 km postupně přestávalo topit až přestalo topit úplně.

Nechal sem tedy vyměnit čidlo teploty, termostat, až to došlo i na výměnu těsnění pod hlavou což podle mechanika mohlo dělat taky i když se mě to nezdálo udělal sem to. Pořád netopí. Pozoruju podobné příznaky jako měli ostatní, auto při vypnuté klimatizaci a knoflíku na minimální ofuk produkuje vlažný vzduch, při zapnutí automatiky se vyvalí vlažný vzduch a pak už jde jen studený. Zkoušel jsem také vzít panel klimatizace z druheho auta na díly, přendat do používaného a restartovat klimatizaci dle návodu z anglického webu. Žádné chyby jsem nenašel. Pořád stejný efekt.

Kromě topení mě blbně klasicky kontrolka airbagu (hlavně v létě) a pak kontrolka ABS, ASR (hlavně v létě). Na abs pomůže dočasně bouchnutí do palubky a zhasne ale nemá to žádný delší efekt. Jinak elektrika bude asi pěkně v háji protože cca před půl rokem začalo auto samo houkat při zamčení na závoru ale to by také mohla dělat slabá baterka, nemám tam silnou do forda ale nějakou klasickou z bauhausu. Na to se chystám teď.

Pokud někoho napadá co by mohlo způsobovat to topení, moc prosím o radu, blíží se druhá zima kdy to netopí a nedá se v tom vydržet v zimě.
Pomůže mě i kontakt na nějakého autoelektrikáře, to kde jsem měl auto dosud v opravě mě nikde nepomohli akorát mě zničíli výhřev předního skla a nacpali zbytečnou výměnu těsnění pod hlavou které vůbec nemělo vliv. Ještě vím že budu mít špatnou pojistkovku protože do ní před rokem natekla voda díky ucpaným odtokům. Tenkrát mě to dělalo efekt že po vyndání klíčku auto zůstalo svítit i kontrolky svítili a nechtěli zhasnout. Po vysušení a vyčištění to přestalo, ale určitě vím že to neopravili nikterat důkladně.

Díky


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Netopí + Elektrika - Klaun 2.3i,
PříspěvekNapsal: pon 15. říj 2012 22:13:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 23. led 2010 17:36:48
Příspěvky: 1439
bydliště: Praha
Bydliště: Praha 8
Já bych to viděl opět na to topení ..... zase se ucpalo. Měl si venku chladič? Bývá do výšky spodní hadice plnej sajrajtu, zkusil bych ho vyndat napustit vodou naležato a kvedlat, pak vylejt. Motor za běhu napojit na hadici s tekoucí vodou a pořádně propláchnout, já to před dvěma lety absolvoval podobně. 8-)

_________________

Ford Scorpio´95 combi-Ghia-2,9i-V6-modré-automat-tempomat-samosvor-dual klima-winter packet, RECARO ta mrdka furt nejede
Ford Scorpio´94 Cosworth-sedan-2,9i 24V, Executive

ex Ford Scorpio´98 combi-Ghia-2,3i-16V-zelené-automat-tempomat-ASR-dual klima-winter packet I a II
ex Ford Scorpio´93 sedan-2,9i-V6-vínové-automat-winter packet-samosvor-béžová kožka
ex Ford Scorpio´93-2,9i-V6-šedé-automat-winter packet-samosvor-kůže-klima-podvozek a brzdy Cosworth
ex Ford Scorpio´93-2,0i-DOHC-combi-topas-zlatá metla-klima-2x airbag-přestavba na manuál
ex Ford Scorpio´88-2,9i-V6-hb-bílé-automat
ex Ford Sierra´91-2,0i-DOHC-combi-automat-servo- od 65.000 km
ex Ford Sierra´91-2,0i-DOHC-stříbrná-sedan
ex Sierra´88 2,0i CL-OHC-combi bílá
ex Sierra´87 2,0i CLX-OHC-combi bílá
ex Sierra´83-1,6 GL-OHC-hb-tmavě hnědá-inerier béžový mikroplyš Merkur xr4Ti
ex Sierra´83-1,6 CL-OHC-hb-červená
ex Sierra´83-1,6 CL-OHC-hb-zlatá metla-ruční sytič!
ex Š120 + Š105 na díly


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Netopí + Elektrika - Klaun 2.3i,
PříspěvekNapsal: úte 16. říj 2012 7:46:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 23. led 2010 17:31:02
Příspěvky: 424
bydliště: Rousínov
Mam stejny nazor...

_________________
Obrázek...když ho miluješ, je furt co řešit.
________________________________________________
Mercedes Benz kombi C 220 CDI Avantgarde 2002, 105kW, automat, klima, tempomat, Trippling,...
EX: Scorpio 1996 2,9i 24V Ghia Cosworth Sedan 152kW, automat, Recaro v kůži, digi klima, šíbr, xenony, tempomat
EX: Scorpio 1995 2,9i 24V Cosworth Kombi 152kW, automat, digi klima, xenony, tempomat
EX: Scorpio 1988 2,9i Ghia Liftback, automat, šíbr, tempomat, vše v elektrice
EX: Sierra 1986 2,0 Ghia Liftback, automat, šíbr, vše v elektrice

www.vipnet.cz


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Netopí + Elektrika - Klaun 2.3i,
PříspěvekNapsal: úte 16. říj 2012 16:57:08 
Offline

Registrován: pát 12. říj 2012 20:56:44
Příspěvky: 8
bydliště: klanovice
Chladic venku nebyl. Udelam a pak sem napisu vysledek. Jen jeden dotaz, jak pises proplachnout topeni, myslis ze se to topeni da vycistit, nebo bude nutne menit nove? Moc diky za rady!


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Netopí + Elektrika - Klaun 2.3i,
PříspěvekNapsal: stř 17. říj 2012 8:52:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 23. led 2010 17:36:48
Příspěvky: 1439
bydliště: Praha
Bydliště: Praha 8
To původní, originální (6500,-) moc ne, má tenké ty lamely a dobře topí, to z Kely za 1500,- topí míň, ale myslím si, že zase půjde propláchnout...

_________________

Ford Scorpio´95 combi-Ghia-2,9i-V6-modré-automat-tempomat-samosvor-dual klima-winter packet, RECARO ta mrdka furt nejede
Ford Scorpio´94 Cosworth-sedan-2,9i 24V, Executive

ex Ford Scorpio´98 combi-Ghia-2,3i-16V-zelené-automat-tempomat-ASR-dual klima-winter packet I a II
ex Ford Scorpio´93 sedan-2,9i-V6-vínové-automat-winter packet-samosvor-béžová kožka
ex Ford Scorpio´93-2,9i-V6-šedé-automat-winter packet-samosvor-kůže-klima-podvozek a brzdy Cosworth
ex Ford Scorpio´93-2,0i-DOHC-combi-topas-zlatá metla-klima-2x airbag-přestavba na manuál
ex Ford Scorpio´88-2,9i-V6-hb-bílé-automat
ex Ford Sierra´91-2,0i-DOHC-combi-automat-servo- od 65.000 km
ex Ford Sierra´91-2,0i-DOHC-stříbrná-sedan
ex Sierra´88 2,0i CL-OHC-combi bílá
ex Sierra´87 2,0i CLX-OHC-combi bílá
ex Sierra´83-1,6 GL-OHC-hb-tmavě hnědá-inerier béžový mikroplyš Merkur xr4Ti
ex Sierra´83-1,6 CL-OHC-hb-červená
ex Sierra´83-1,6 CL-OHC-hb-zlatá metla-ruční sytič!
ex Š120 + Š105 na díly


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Netopí + Elektrika - Klaun 2.3i,
PříspěvekNapsal: pon 22. říj 2012 20:49:48 
Offline

Registrován: sob 15. kvě 2010 17:17:05
Příspěvky: 642
bydliště: Český Brod
Bydliště: Český Brod
ABS mám stejné příznaky. Proletoval jsem konektor budíků, kontrolku, ale dělá to stejně. Topení bude ucpané, za motorem jsou do něj 2 hadice, zkus, jestli do topení teče horká voda. Z topení musí jít teplá. V chladícím okruhu občas bývají zbytky plastových spojek hadic chlazení. Když se rozsypou, servis vymění, ale kousky zůstanou uvnitř systému a zaseknou se v topení. Slabý průtok tam máš, proto to chvíli slabě topí, než se výměník vzduchem ochladí :-(

Jinak tvoje auto je zralé na repasi pojistkovnice

_________________
now Volvo S80 D5 2004 - na denní ježdění
now Volvo XC90 2.5T LPG - na denní ježdění pro drahou polovičku
now Ford Windstar 3.8i 2002 - montérské auto
now Ford Windstar 3.0i LPG 2000 - rodinné auto
now Ford Mondeo 2.0i LPG 2005 - ve firmě
Ex Ford Mondeo 2.5i LPG 2004 - jezdí kolega
Ex Ford Mondeo 2.0i LPG 2002
Ex Ford Windstar 3.0i LPG 1997
Ex Ford Scorpio 2.3i 16V LPG 1997
Ex Ford Scorpio 2.0i LPG 1991
Ex Ford Scorpio 2.0i LPG 1990
EX Ford Scorpio 2.0i 1985
EX Ford Sierra 2.0i 1987
EX Wartburg 353 1979


Nahoru
   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 6 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 140 hostů


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Český překlad – phpBB.cz