Fórum Ford Scorpio Club - www.fordscorpio.eu

"Bezva auta dávají dohromady bezva lidi"
Právě je pát 29. bře 2024 16:11:30

Všechny časy jsou v UTC+01:00




Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 24 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 3 Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 17. pro 2013 15:33:27 
Offline

Registrován: pon 09. pro 2013 14:37:20
Příspěvky: 14
bydliště: Praha Velká Chuchle
Milí přátelé škorpíků,
než dám Skorpio II, benzín, r.v.1996, dvoulitr, šestnáctiventil, do šrotu, nebo levně prodám, chtěl bych se ještě naposledy pokusit opravit závadu motoru (značné cukání při přechodu z volnoběhu a při akceleraci).

Auto je jinak ve slušném stavu, ale už jsem do toho investoval tolik peněz, že to několikrát převýšilo jeho zbytkovou hodnotu. V motoru byly vyměněny svíčky, cívky, kabely, nakonec i kompletní hlava (měl jsem doma repasovanou) i s ventily a vstřikovači a jsem stále na začátku, chová se to stále stejně, hlavně za studena, to skoro nejde rozjet. Vyčistil jsem volnoběžný ventil, v podezření mám snímač polohy škrtící klapky, ale nechci už dál vyměňovat díly metodou pokusů a omylů.

Zná někdo zkušeného motoráře z Prahy, který má bohaté zkušenosti s tímto typem motoru a byl ochoten se na to mrknout ? Je mi toho autí, které už máme jako veterána, líto, celá rodina k němu máme osobní vztah, ale už nevím jak dál a jinak ho asi budu muset zlikvidovat....

Díky za tipy, rady a doporučení jak na odstranění závady, tak za kontakt na superservismana...


Naposledy upravil(a) Chuchelák dne pon 27. led 2014 14:32:06, celkem upraveno 1 x.

Nahoru
   
PříspěvekNapsal: úte 17. pro 2013 20:06:37 
Offline

Registrován: ned 07. úno 2010 23:12:40
Příspěvky: 259
bydliště: Třebíč
No povyměňoval jsi toho už dost. Takže pár věcí můžeme vyloučit.
Vypadá to na problém s poměrem směsi benzínu a vzduchu.
Z toho co jsi neměnil by to dále mohlo způsobovat ucpaný palivový filtr, zaseklý egr ventil, vadná lambda sonda, snímač polohy škrtící klapky jak píšeš apod. Dost často ale cukání způbuje také vadná váha vzduchu. Zkus třeba jako první tu váhu vyndat ven, zkontrolovat vizuálně měřící drátky a prostříknout je čističem brzd.

Ale úplně nejlepší by bylo auto připojit na diagnostiku a zkontrolovat měřené údaje na čidlech jak při volnoběhu, tak při jízdě. I když diagnostika není všemocná, dokáže hlavně odhalit špatné signály z čidel, které bys jinak těžko měřil.

Diagnostický kabel sice mám, ale nejsem z Prahy. Co vím, tak má ještě jeden Bláža, ale ten je z Brna.

Toť vše co můžu poradit.

_________________
Ford Scorpio 2,3 16V Ghia, r.v. 98, sedan, manuál, el. sedadla s pamětí (černá kůže), digiklima, tempomat, DGI LPG.


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: stř 18. pro 2013 8:18:30 
Offline

Registrován: sob 23. led 2010 18:09:14
Příspěvky: 1876
bydliště: Dubicko
Bydliště: Bohuslavice
Přisávání vzduchu u ventilu odvětrání klikové skříně?

_________________
Nikam to není daleko...Scorpiem


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: stř 18. pro 2013 8:43:44 
Offline

Registrován: pon 09. pro 2013 14:37:20
Příspěvky: 14
bydliště: Praha Velká Chuchle
Díky za doporučení. Lambda je nová, EGR ventil vyčištěn, váha vzduchu vyčištěna, zkusím ještě odpojit. Odvětrání klikové skříně v pořádku.

Asi by hodně napověděla diagnostika, to bude asi první krok, co to dostanu zpět od garážového servismana, který ji nemá.

SOS !!! Takže aktuální zůstává stále otázka kontaktu na někoho, kdo má s těmito motory zkušenost a diagnostiku v Praze a okolí, dojel bych i do Liberce, všiml jsem si, že tu diskutoval někdo s přezdívkou LPG, ale nemám kontakt.

Všem krásný den.


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: stř 18. pro 2013 11:14:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 23. led 2010 17:36:48
Příspěvky: 1438
bydliště: Praha
Bydliště: Praha 8
Co tam máš za svíčky? Mě jednou umřely po 1500 kilometrech ..... Nemělo to auto někdy plyn? Čidlo teploty nasávaného vzduchu si měnil? Mám známého u Charouze ....

_________________

Ford Scorpio´95 combi-Ghia-2,9i-V6-modré-automat-tempomat-samosvor-dual klima-winter packet, RECARO ta mrdka furt nejede
Ford Scorpio´94 Cosworth-sedan-2,9i 24V, Executive

ex Ford Scorpio´98 combi-Ghia-2,3i-16V-zelené-automat-tempomat-ASR-dual klima-winter packet I a II
ex Ford Scorpio´93 sedan-2,9i-V6-vínové-automat-winter packet-samosvor-béžová kožka
ex Ford Scorpio´93-2,9i-V6-šedé-automat-winter packet-samosvor-kůže-klima-podvozek a brzdy Cosworth
ex Ford Scorpio´93-2,0i-DOHC-combi-topas-zlatá metla-klima-2x airbag-přestavba na manuál
ex Ford Scorpio´88-2,9i-V6-hb-bílé-automat
ex Ford Sierra´91-2,0i-DOHC-combi-automat-servo- od 65.000 km
ex Ford Sierra´91-2,0i-DOHC-stříbrná-sedan
ex Sierra´88 2,0i CL-OHC-combi bílá
ex Sierra´87 2,0i CLX-OHC-combi bílá
ex Sierra´83-1,6 GL-OHC-hb-tmavě hnědá-inerier béžový mikroplyš Merkur xr4Ti
ex Sierra´83-1,6 CL-OHC-hb-červená
ex Sierra´83-1,6 CL-OHC-hb-zlatá metla-ruční sytič!
ex Š120 + Š105 na díly


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: stř 18. pro 2013 14:11:40 
Offline

Registrován: pon 09. pro 2013 14:37:20
Příspěvky: 14
bydliště: Praha Velká Chuchle
Svíčky jsou fungl nové (ujeto cca 300 km), Brisk Silver, zlobilo to s předchozíma, zlobí to stejně i s novýma.

Ano, plyn jsem na autě měl a mám. Proto byla na doporučení stávajícího servismana měněna kompletní hlava (zbytečně, žádný rozdíl). Čidlo vstupní teploty vzduchu taky podezřívám, kde to je ? Ale zlobí to (i když trochu míň) i ohřáté na provozní teplotu. Když se nehejbe s nohou na plynu a jede konstantní rychlostí, jede to normálně, ale plyn se musí přidávat -jen velmi polehounku, jinak škube.


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: stř 18. pro 2013 16:56:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 23. led 2010 17:36:48
Příspěvky: 1438
bydliště: Praha
Bydliště: Praha 8
Co špatnej benzín, jestli je v nádrži dlouho, palivový filtr, ta hlava byla taky z plyňáku? Vstřikům to myslím nedělá moc dobře .. No a pak elektrika, co třeba ta co vede ke vstřikům a je v tom plastovém bazmeku, cívky a kebely k nim.

_________________

Ford Scorpio´95 combi-Ghia-2,9i-V6-modré-automat-tempomat-samosvor-dual klima-winter packet, RECARO ta mrdka furt nejede
Ford Scorpio´94 Cosworth-sedan-2,9i 24V, Executive

ex Ford Scorpio´98 combi-Ghia-2,3i-16V-zelené-automat-tempomat-ASR-dual klima-winter packet I a II
ex Ford Scorpio´93 sedan-2,9i-V6-vínové-automat-winter packet-samosvor-béžová kožka
ex Ford Scorpio´93-2,9i-V6-šedé-automat-winter packet-samosvor-kůže-klima-podvozek a brzdy Cosworth
ex Ford Scorpio´93-2,0i-DOHC-combi-topas-zlatá metla-klima-2x airbag-přestavba na manuál
ex Ford Scorpio´88-2,9i-V6-hb-bílé-automat
ex Ford Sierra´91-2,0i-DOHC-combi-automat-servo- od 65.000 km
ex Ford Sierra´91-2,0i-DOHC-stříbrná-sedan
ex Sierra´88 2,0i CL-OHC-combi bílá
ex Sierra´87 2,0i CLX-OHC-combi bílá
ex Sierra´83-1,6 GL-OHC-hb-tmavě hnědá-inerier béžový mikroplyš Merkur xr4Ti
ex Sierra´83-1,6 CL-OHC-hb-červená
ex Sierra´83-1,6 CL-OHC-hb-zlatá metla-ruční sytič!
ex Š120 + Š105 na díly


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: stř 18. pro 2013 17:41:55 
Offline

Registrován: sob 23. led 2010 18:09:14
Příspěvky: 1876
bydliště: Dubicko
Bydliště: Bohuslavice
Předchozí svíčky byly taky BRISK SILVER?

_________________
Nikam to není daleko...Scorpiem


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: stř 18. pro 2013 18:51:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 23. led 2010 17:34:59
Příspěvky: 745
bydliště: Praha
Bydliště: dva kiláky od Práglu
Co cívky? Na 2,3 se mě tímto způsobem projevovala vadná cívka.

A svíčky jsem dával Motorcraft.

_________________
... UŽ 8-)


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: stř 18. pro 2013 19:23:20 
Offline

Registrován: čtv 10. lis 2011 14:05:41
Příspěvky: 120
bydliště: Polsko
Chuchelák píše:
Díky za doporučení. Lambda je nová, EGR ventil vyčištěn, váha vzduchu vyčištěna, zkusím ještě odpojit. Odvětrání klikové skříně v pořádku.

Asi by hodně napověděla diagnostika, to bude asi první krok, co to dostanu zpět od garážového servismana, který ji nemá.

SOS !!! Takže aktuální zůstává stále otázka kontaktu na někoho, kdo má s těmito motory zkušenost a diagnostiku v Praze a okolí, dojel bych i do Liberce, všiml jsem si, že tu diskutoval někdo s přezdívkou LPG, ale nemám kontakt.

Všem krásný den.

LPG nikomu nic dělat nebude ;)


Nahoru
   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 24 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 3 Další

Všechny časy jsou v UTC+01:00


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Český překlad – phpBB.cz