Fórum Ford Scorpio Club - www.fordscorpio.eu

"Bezva auta dávají dohromady bezva lidi"
Právě je úte 19. bře 2024 7:53:07

Všechny časy jsou v UTC+01:00




Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 89 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 3 4 59 Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 12. led 2012 23:53:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. črc 2011 12:15:46
Příspěvky: 447
bydliště: Hrušky u Slavkova
Bydliště: Hrušky 1
po tom, co jsem ohnul 3 sady vychozich (2.3 16V) 260mm kotoucu i kdyz jsem postupne vymenil UPLNE vsechno na predni naprave (tlumice, ramena, tahla + ulozeni stabilizatoru, silent blocky) jsem koupil od Blazi cosworth brzdy 278mm. ty se ale po par km TAKY OHNULY!!! co to kurva je??? na naprave neni nikde zadna vule a presto se vsechny kotouce zevnitr ohnou. vnejsek kotouce je OK a vnitrni strana je KO. jezdim jak duchodce, zadna brzda-plyn, na Mondeu mi vydrzi brzdy treba 3 roky. uz jsem docela zoufalej. kdo mel podobny problemy, piste nejaky reseni PROSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM. jinak pujde skorpion do hajzlu a bude mi to docela lito :((((((((((((((((((((((((((

_________________
...porad je co spravovat... (tel: +420 605849033)


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: pát 13. led 2012 0:39:41 
Offline

Registrován: sob 23. led 2010 18:09:14
Příspěvky: 1876
bydliště: Dubicko
Bydliště: Bohuslavice
Hele.
Včera jsem slyšel zajímavou věc. Jeden pomatenej čerstvej Oktávák řešil taky kotouče. Někde na netu jsou tyto informace:
Ložisko v kole má nějakou vůlI. I když nejsou ještě slyšet, je vůle taková, že to po čase zvlní kotouče. Myslím, že si tuhle myšlenku někde protlačil výrobce kotoučů. Neb byl tak nasrán reklamacema, že začal jednat. Snad je někde napsané kolik má vůli ložisko OK a KO.
Jinak jak vše, na stejné lince se vyrábí TRW i Brembo. Jestli je kvalita litiny rozdílná nevím.

_________________
Nikam to není daleko...Scorpiem


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: pát 13. led 2012 6:50:46 
Offline

Registrován: pon 25. led 2010 7:04:42
Příspěvky: 91
bydliště: Liberec
Tak tohle by me teda zajimalo .. myslis ze bys byl schopnej nejakej ten tvuj kotouc ohnutej nejak dopravit ke mne??? ja bych je tady nechal premerit na nasich laboratornich strojich..docela by me zajimalo jaky maj hodnoty.. myslis ze by to slo???? a co brzdy chodej dobre?? volne se pohybujou ?? presuvny sily na brzde?? cim sou namazany ty gumovy pouzdra??? delam ve vyvoji brzd tak si myslim ze bych tomu moh prijit na kloub...


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: pát 13. led 2012 6:56:28 
Offline

Registrován: pon 25. led 2010 7:04:42
Příspěvky: 91
bydliště: Liberec
Jeste mala poznamka...TRW vyrabi sve kotouce ve Frydlante a nekolika jinych mestech po celem svete a BREMBO ma svuj vyrobni zavod nekde na severu italie..a neni to litina ale ocelolitina...a na zaver...myslim ze mas velky presuvny sily na brzdach pak se ti do toho kotouce opira jen pistek zevnitra vnejsi deska se tam jen poflakuje...


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: pát 13. led 2012 8:50:55 
Offline

Registrován: sob 23. led 2010 18:09:14
Příspěvky: 1876
bydliště: Dubicko
Bydliště: Bohuslavice
BREMBO se vyrábí i ve Hradci Králové :lol:

_________________
Nikam to není daleko...Scorpiem


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: pát 13. led 2012 8:53:34 
Offline

Registrován: pon 25. led 2010 7:04:42
Příspěvky: 91
bydliště: Liberec
Vidis tak uz i tady je to jak u nas...TRW se taky dela vsude po svete...tak uz i Brembo..sme pro ne levnejsi a sikovnejsi...ale neresi to stejne problem s tim ze se mu sjizdi a vlni kotouce zevnitr...to neni problem kotouce ale brzdy.. dovolil bych si odhadnout i chybu...


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: pát 13. led 2012 12:55:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. črc 2011 12:15:46
Příspěvky: 447
bydliště: Hrušky u Slavkova
Bydliště: Hrušky 1
pridam info - obe loziska na predni naprave jsou NOVY, zapomnel jsem napsat do vypisu oprav/vymen. zvlnily se nasledujici kotouce: 260mm - BREMBO, ATE original, ATE POWER, 278mm - od Blazi asi Motorcraft. pochybuju, ze by to delaly trmeny. na original brzdach i na tech Coswortech jsem delal repas. navic se to opravdu vlni jen na vnitrni strane - ta je orezla; vnejsi je krasne "obrzdena"... jsem fakt zoufalej. dalsi level uz bude, ze s tim pojedu do Fordu a to bude teprve ranec :(

_________________
...porad je co spravovat... (tel: +420 605849033)


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: pát 13. led 2012 15:32:00 
Offline

Registrován: sob 23. led 2010 18:09:14
Příspěvky: 1876
bydliště: Dubicko
Bydliště: Bohuslavice
Ranec a stejně to nepomůže :twisted:

_________________
Nikam to není daleko...Scorpiem


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: pát 13. led 2012 16:01:15 
Offline

Registrován: pon 03. říj 2011 20:41:16
Příspěvky: 133
bydliště: Ústí nad Labem
Bydliště: Ústí nad Labem
kdyby se ti vlnily celý kotouče, tak bych měl tip. Soustružník, co už je v důchodu, tak mi říkal, že mu kdysi ze škodovky(servisu) vozili na stáčení kotouče co měly prd najeto, protože je ve fabrice nedostatečně popustili, což znamená, že když to byl ještě odlitek, tak z něj nedostatečně uvolnili teplo a proto se to při brždění začalo vlnit. Ale to se tě netýká. Nicméně bych zkusil vylučovací metody. A brzdí ti to stejně jako před výměnou? Nevadnou třeba brzdy? Napadaj mě destičky, protože ty si jediný zatím asi neměnil(při laborování) a nevím jak je to u tvého škopka, ale pokud tam máš čidlo, tak to třeba nějak blbě odvádí teplo a dělá to bordel. Zkusil bych je změřit,mrknout na ně atd. Hodně štěstí. A do Fordu určitě ne :evil:

_________________
Ford Scorpio Combi 2.9 i V6 Ghia Executive


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: pát 13. led 2012 17:26:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 23. led 2010 17:34:59
Příspěvky: 745
bydliště: Praha
Bydliště: dva kiláky od Práglu
A zkoušel jsi orinál kotouče koupený ve Fordu?

_________________
... UŽ 8-)


Nahoru
   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 89 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 3 4 59 Další

Všechny časy jsou v UTC+01:00


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Český překlad – phpBB.cz