Fórum Ford Scorpio Club - www.fordscorpio.eu

"Bezva auta dávají dohromady bezva lidi"
Právě je čtv 28. bře 2024 12:04:31

Všechny časy jsou v UTC+01:00




Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 7 příspěvků ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 17. kvě 2011 21:11:06 
Offline

Registrován: úte 19. dub 2011 13:31:05
Příspěvky: 5
bydliště: Šumperk
Bydliště: Bohuslavice 135
Čau všichni!
Standa STS mě říkal, že tu někde řešíte čepy v ramenech na scorpio II - nechtělo se mi toto vlakno hledat tak píšu nové téma.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tak, za to ti Mates DĚKUJEME na stotisíckrát. Naposled jinak mažu!!! :evil: Bláža
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Neměnné čepy v ramenech jsem nahradil čepy MOOG SOLVED PROBLEM pro Chevrolet PT cruiser (třeba motor 2.4l)
Bylo nutné původní čep od forda "vykuchat" - rozborka začala od spodu ramene - flexou odříznout takovou tu "polokouli" co uzavírá vlastní čep. Pak stačí čep s dříkem vyklepnout směrem dolů. Vzniklý otvor nutno obrobit.

Rameno dále dostal obraběč, který provedl obrobení oka ramene pro vložení nového čepu MOOG (cena obrobení cca 600kč/ks) provedeno na fréze, otvor proveden pro lisování za studena.

Ještě k čepu Moog - je to čep pro vložení do plechového ramene, jeho rozměry jsou asi nejlepší pro použití (nic lepšího jsem nenašel) čep pro FORD PROBE má moc velký průměr (už nevím kolik) - zbylo by velice málo materialu na oku ramene po obrobení (jestli dobře vzpomínám zbylo by 2-3mm na každé straně oka. s čepem MOOG 6mm)
Je vybaven maznicí - je možno jej přimazavat (což by mohlo prodlužovat jeho životnost)
Průměr dříku je po celé délce 18mm - problém je, že ford v horní části dříku má průměr 18mm dole 19mm - je tedy nutné nechat vyrobit vložky do těhlice kola(náboje) cena: 100kč/2ks

Upravené rameno s čepem mám nyní na autě- montáž bez problému, uhel pro montáž na zvednutém autě taky ok (oproti polským ramenům)

Nyní zbývá testovat v provozu... A pokud to přežiju a kolo mě neupadne :-)) tak doporučím!

Úpravy na VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!!

ČEP MOOG SOLVED PROBLEM http://www.profidily.cz/nahradni-dily-c ... 50753.html


Naposledy upravil(a) Mates dne stř 18. kvě 2011 15:53:16, celkem upraveno 2 x.

Nahoru
   
PříspěvekNapsal: úte 17. kvě 2011 21:26:35 
Offline

Registrován: úte 19. dub 2011 13:31:05
Příspěvky: 5
bydliště: Šumperk
Bydliště: Bohuslavice 135
Tady jsou ty fotky: http://motoadventure.rajce.idnes.cz/Ram ... epem_MOOG/


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: stř 18. kvě 2011 20:46:20 
Offline

Registrován: úte 19. dub 2011 13:31:05
Příspěvky: 5
bydliště: Šumperk
Bydliště: Bohuslavice 135
a ještě další fotky

rameno na autě s čepem: http://motoadventure.rajce.idnes.cz/rameno_na_aute/


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: stř 18. kvě 2011 21:59:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 23. led 2010 18:15:20
Příspěvky: 1025
bydliště: Bohůžel Praha
kdyz na ty cepy zespod pichnes hadicky a dotahnes je nekam k motoru tak to budes mit jak centralni mazani u nakladaku...
si delal repas brzdicu a k tomu zinkova lazen? jestli ano tak doporucuju jeste natrit zakladem a barvou, za nejakou dobu zcerna a pak stejne zacne reznout, to same zarovej zinek, ten teda nezcerna ale vytvori oxidacni vrstvu, v pripade skrabnuti napriklad pri nasazovani kola to zacne taky reznout.

_________________
2,9i 24v 1994, sedan, manual, executive, recaro, uložen pod plachtou v garáži.
Jinak dvě šlapky, sedlo a řidítka.
rozebráno víc jak 30 scorpií


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: stř 18. kvě 2011 23:40:13 
Offline

Registrován: úte 19. dub 2011 13:31:05
Příspěvky: 5
bydliště: Šumperk
Bydliště: Bohuslavice 135
dík za tip s nátěrem, popřemýšlím o něm, sice to bude auto jen na léto (v zimě jezdit nebude) ale uvidímm... brzdičů. repas jsem dělal na všech čtyřech brzdičích+otryskání a zinkování v bubnu(galvanicky - pro zajímavost: všechny brzdiče a třmeny s drobnostma a tím otryskáním za 250kč). přední brzdiče ok, zadní standartní problem s ručkou - vše pořešilo COčko a soustruh (přirezlý na klíčích ruč. brzdy)... budou 17" kola, tak sem chtěl aby to bylo hezký a samozdřejmě pěkně brzdilo.... +go přední nápravy se slavnýma kuláčema...


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: čtv 19. kvě 2011 12:15:39 
Offline

Registrován: sob 23. led 2010 18:09:14
Příspěvky: 1876
bydliště: Dubicko
Bydliště: Bohuslavice
Takové brzdiče nutně potřebuju:http://motoadventure.rajce.idnes.cz/rameno_na_aute/

_________________
Nikam to není daleko...Scorpiem


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: čtv 13. úno 2014 19:14:45 
Offline

Registrován: sob 08. čer 2013 18:07:33
Příspěvky: 195
bydliště: Slovensko,Levice
vsimol som si že ford focus II ma podobne rameno islo by nahradit?


Nahoru
   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 7 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Český překlad – phpBB.cz