Fórum Ford Scorpio Club - www.fordscorpio.eu

"Bezva auta dávají dohromady bezva lidi"
Právě je ned 28. dub 2024 10:29:26

Všechny časy jsou v UTC+01:00




Odeslat nové téma  Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ 36 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rozšíření fóra
PříspěvekNapsal: pát 07. pro 2012 22:07:07 
Offline

Registrován: sob 23. led 2010 18:09:14
Příspěvky: 1879
bydliště: Dubicko
Bydliště: Bohuslavice
Dle popisu sympatické auto.
Zeleně podsvícená přístrojovka je pro mě hodně důležitá - mám to rád.
Jak to máš dlouho a je to tvůj první WIND...?

_________________
Nikam to není daleko...Scorpiem


Nahoru
   
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozšíření fóra
PříspěvekNapsal: sob 08. pro 2012 8:57:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 23. led 2010 17:57:45
Příspěvky: 585
bydliště: Odolena Voda
Bydliště: Springfield
je celkem sranda jak opravdu nějaké ovladače se používají napříč třídama .... jinak zajímavé, že to má zelené podsvícení a né tyrkysové. Supr je, že i se všemi sedadly to má použitelný kufr, což už galaxy ne ..

_________________
ex BMW 530iA
ex Škoda Superb 1.8T
ex BMW E61 525d ´05
ex BMW E39 528i ´96, 18"
ex FORD Scorpio´90 2.0 DOHC Ghia, 16"
FORD Scorpio´95 2.0 16v Ghia, 17"
ex FORD Galaxy 1.9 TDI ´00 automat


Nahoru
   
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozšíření fóra
PříspěvekNapsal: sob 08. pro 2012 13:09:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 23. led 2010 18:06:59
Příspěvky: 143
bydliště: Brno
Bydliště: Brno
souhlasim s JR co se Taurusu tyka...akorat ne vetes, ale novy, to je tak naaaadherne auto...velke, uzasny interier, rozumne motory...ach, hned bych si dal rict.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
BMW E38 740i
BMW E66 745iL
Ex: Ford Scorpio 2.3i Ghia, 1998
Ex: Scorpio 2.5D Cl -> Ghia, 1986


Nahoru
   
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozšíření fóra
PříspěvekNapsal: sob 08. pro 2012 20:21:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 23. led 2010 17:57:45
Příspěvky: 585
bydliště: Odolena Voda
Bydliště: Springfield
já ti nevím, mám americký auta rád, ale tyhle poslední jsou takový nafouknutý krabice, moc rovných ploch atd (ale co se Taurusů týká, tak je tenhle asi nejlepší).... Na druhou stranu poslední Cadillacy vypadají moc pěkně ;-)

_________________
ex BMW 530iA
ex Škoda Superb 1.8T
ex BMW E61 525d ´05
ex BMW E39 528i ´96, 18"
ex FORD Scorpio´90 2.0 DOHC Ghia, 16"
FORD Scorpio´95 2.0 16v Ghia, 17"
ex FORD Galaxy 1.9 TDI ´00 automat


Nahoru
   
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozšíření fóra
PříspěvekNapsal: sob 08. pro 2012 21:18:05 
Offline

Registrován: sob 15. kvě 2010 17:17:05
Příspěvky: 642
bydliště: Český Brod
Bydliště: Český Brod
Já zase ujíždím na Chrysler 300C. Ten kombajn nemá chybu, jen motory začínaj od 3,5l výš a navíc jich už je moc v naftě a to nechci.

Wina mám od 2007, koupil jsem "bezproblémový kus" rok 97 3.0i ve Varech od jednoho zmetka. Klepal na klice a prý je jen vydřená šála. Stálo to v servise, servisáci že prý opraví, žádný problém. Tak jsem blbec naletěl. Za 11 tisíc prý opraveno, přijedu a prý jestli to budu točit nad 3000 otáček a dávat motoru takový kouř, nedávají za opravu záruku. To už mi bylo divné, no klepalo to furt a tak jsem se dohodl, že mi to odtáhnou ke mě. Když to dotáhli a chtěli za odtah, ukázal jsem prostředníček a jal jsem se podívat, co je špatně. Ti pánové za 11litrů nepovolili ani šroubek, vše zatuhlé, zarezlé a klika samo úplně vydřená. Řeknu si nu což, objednám za 6500 kliku i s šálama repas z USA a bude, než mě kamarád překecal, že u nich toto klidně opraví, bude to tutovka a levnější. No, po 3 měsících jsem za super repas kliky cálnul 10kKč a říkám si, jaký jsem trotl, ale budiž. Smontuju, Win šlape, jen převodovka po repasi (nějaký Amík u Plzně) kopala, evidentně chyba na mozku, ale lamely ok a tak se jezdilo asi 30000km. Po roce a půl klika praskla. To jsem si už řekl, že žádná opice už mi na auto sahat nebude, koupil jsem vyhořelé auto s dobrým motorem i převodovkou (repasovanou, ale vcelku dobře), složil dobrý motor a jezdil. Pak se v roce 2010 naskytla možnost koupit pěknou 96tku Wina s vandým automatem, mat jsem měl a tak za 20kKč koupil dalšího Wina, mat za víkend přehodil, dal LPG a dodnes s ním ke spokojenosti jezdíme. Má nyní asi 60000 od nás. Ten původní zbyl na díly, na jaře jde torzo do šrotu.

Tohle černé jsem koupil s vadným matem za 16000 na podzim v Sokolově, pána natáhli bazarníci v Německu, pěkný kus, ale odpojený mat, aby to vůbec jelo, chudák nepoznal, že to jede stále na trojku. Zajistil jsem si německé převozky a šup s tím na trojku ze Sokolova do Českého Brodu. Mat jsem sehnal v super stavu, za víkend vyměnil, vyřídil technickou, emise a nyní čeká na papíry, do zimy už ho asi tahat nebudu, počkám na jaro.

Taková je moje Windstáří historie, už asi chápete, proč servisy dost pohrdám, neměl jsem nikdy štěstí. Auta kupuju zásadně rozbitá za malou cenu, sice mě to ve finále vyjde stejně, jako zaručená voňavka, ale vím, že při opravě dám nové i kotouče, desky, čepy, někdy i tlumiče a v autě to je, není to Starline a bude to dlouho fungovat. Se Škopkama jsem to vždy dělal s Bráchou stejně, ten první WIN byla moje první "nerozbitá" koupě a jak to dopadlo :-)

_________________
now Volvo S80 D5 2004 - na denní ježdění
now Volvo XC90 2.5T LPG - na denní ježdění pro drahou polovičku
now Ford Windstar 3.8i 2002 - montérské auto
now Ford Windstar 3.0i LPG 2000 - rodinné auto
now Ford Mondeo 2.0i LPG 2005 - ve firmě
Ex Ford Mondeo 2.5i LPG 2004 - jezdí kolega
Ex Ford Mondeo 2.0i LPG 2002
Ex Ford Windstar 3.0i LPG 1997
Ex Ford Scorpio 2.3i 16V LPG 1997
Ex Ford Scorpio 2.0i LPG 1991
Ex Ford Scorpio 2.0i LPG 1990
EX Ford Scorpio 2.0i 1985
EX Ford Sierra 2.0i 1987
EX Wartburg 353 1979


Nahoru
   
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozšíření fóra
PříspěvekNapsal: sob 08. pro 2012 21:32:07 
Offline

Registrován: sob 15. kvě 2010 17:17:05
Příspěvky: 642
bydliště: Český Brod
Bydliště: Český Brod
Jinak s tím kufrem je to právě důvod, proč jsem do toho šel. Chtěl jsem Galaxy, jenže naložím děti v sedačkách a kam s kuframa, kočárkem... Galaxy je super auto pro 5 lidí a nouzovka pro 7. Dneska už to ale taky umí, mají tenké sedačky a dozadu se vejde i bagáž, jen ta cena... Navíc jsem si zvykl na rovnou podlahu, řazení pod volantem, nikde nic nepřekáží, žádný klacek na podlaze. Kdyby dělali Wina s 2.3 motorem, jako ve škopku, to by byla bomba...

_________________
now Volvo S80 D5 2004 - na denní ježdění
now Volvo XC90 2.5T LPG - na denní ježdění pro drahou polovičku
now Ford Windstar 3.8i 2002 - montérské auto
now Ford Windstar 3.0i LPG 2000 - rodinné auto
now Ford Mondeo 2.0i LPG 2005 - ve firmě
Ex Ford Mondeo 2.5i LPG 2004 - jezdí kolega
Ex Ford Mondeo 2.0i LPG 2002
Ex Ford Windstar 3.0i LPG 1997
Ex Ford Scorpio 2.3i 16V LPG 1997
Ex Ford Scorpio 2.0i LPG 1991
Ex Ford Scorpio 2.0i LPG 1990
EX Ford Scorpio 2.0i 1985
EX Ford Sierra 2.0i 1987
EX Wartburg 353 1979


Nahoru
   
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozšíření fóra
PříspěvekNapsal: ned 09. pro 2012 16:27:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 23. led 2010 18:04:22
Příspěvky: 1343
bydliště: Lysá nad Labem
Bydliště: Lysá nad Labem
Můj názor na rozšíření:
Nevím jestli zrovna v našem klubu o pár členech bude nějak moc kvést diskuze kolem nových aut, ale určitě jsou tyto auta něčím zajímavá, tak proč pro ně nevyčlenit nějaký prostor. Pokud lidé od těchto netuctových aut budou jezdit na srazy vidím v tom obohacení,protože Scorpií ubývá a už delší dobu se na srazech sjíždíme v autech různých značek a tak nějaká čistota značky u nás pro ježdění už nefunguje a je to víc o lidech, ale také by se mi zdálo jako seriozní, když někdo má zájem o nějaké aktivity v klubu (ať na srazech nebo na foru), kdyby tuto sounáležitost projevil placeným členstvím.
To nejsou peníze pro mně nebo pro náš klub, ale i pro jeho klub, jehož součástí chce být a jehož přístřeší chce využívat a mně se alespoň zdá být normální, připlatit si za světlo a topení tam, kde se hřeju a pobývám.
Nevím jaký je názor prezidia nebo k čemu dospěje, ale to je můj názor.
Nikdy jsem se netajil tím, že jeden platící člen je dle mého mínění lepší než 100 neplatících, kteří se přihlásí jen kvůli inzerci nebo radě. Jsou mezi námi platící Scorpiáci, kteří už třeba ani Scorpio nemají a na srazy jim to vyjde sotva jednou ročně a platí. Dokážu pochopit Scorpiáky, kteří se dostali do sraček a převrací každou korunu a proto se z nich stanou (třeba na čas neplatící), ještě bych pochopil majitele Velorexů(třeba původní invalidní majitelé :mrgreen: ), kdyby chtěli vzít pod křídla, ale v tomto případě vlastnění těchto vozů o kterých je řeč, asi nebude o nouzi a členský příspěvek 1,40Kč/den je u takovýchto aut asi tak hodnota paliva na jedno nastartování, takže bych řekl, že členský příspěvek je o tom, jestli někdo členství bere vážně nebo jestli má zájem být členem něčeho, pokud je to jen zadarmo. A můj názor je, že pokud je něco zadarmo, tak si toho nikdo neváží.

_________________
Ford Scorpio 2,3i 1998 Ghia,automat,sedan
ex Ford Scorpio 2,3i 1998,sedan-po 4,5roce bezproblémového ježdění je z něj dárce orgánů
ex Ford Scorpio 2,0i 1991,sedan 8 let(244tis.km) pohodlného ježdění bez problémů
ex Ford Sierra 1,8TD 1991 (moje noční můra)
ex Ford Sierra 2,3D 1989 po ujetí 320tis.km chrochtala úplně stejně-DRŽÁK
ex Trabant 601 Limuzína 1968 (s ním jsem 25let vyrůstal)


Nahoru
   
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozšíření fóra
PříspěvekNapsal: ned 09. pro 2012 17:26:13 
Offline

Registrován: sob 23. led 2010 18:09:14
Příspěvky: 1879
bydliště: Dubicko
Bydliště: Bohuslavice
Souhlasím s Vildou a v tomto nejvíce:
1,připlatit si za světlo a topení tam, kde se hřeju a pobývám.
2,jeden platící člen je dle mého mínění lepší než 100 neplatících
3,A můj názor je, že pokud je něco zadarmo, tak si toho nikdo neváží.
Asi by se mě i líbilo kdyby tohle bylo součástí stanov, kodexu nebo nějakého desatera NAŠEHO klubu.

_________________
Nikam to není daleko...Scorpiem


Nahoru
   
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozšíření fóra
PříspěvekNapsal: ned 09. pro 2012 22:11:40 
Offline

Registrován: sob 23. led 2010 17:59:54
Příspěvky: 374
bydliště: Bílé Podolí
Máš u mně pusu Viléme ! Lépe bych to nenapsal !

_________________
Ford Scorpio hatchback, 2,9i V6, r.v.1987


Nahoru
   
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozšíření fóra
PříspěvekNapsal: pon 10. pro 2012 20:03:40 
Offline

Registrován: ned 29. kvě 2011 22:21:21
Příspěvky: 74
bydliště: Plzeň
mě se líbí ten váš význam platících členů:-), proč mam platit?na srazy jezdit nechci, technicky přínosné toto forum taky neni tak jaký je ten důvod pro placení?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Možná je to jenom čest, hrdost, že jsme členové o.s. FORD SCORPIO Clubu ČR.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bláža


Nahoru
   
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma  Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ 36 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 Další

Všechny časy jsou v UTC+01:00


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 220 hostů


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Český překlad – phpBB.cz